Choices: The Royal Romance – gra wyboru

The Royal Romance to gra wyboru z serii Choices wydawnictwa Pixelberry Studios. Gracz wciela się w postać kelnerki z Nowego Yorku, która zakochuje się z wzajemnością w księciu Kordonii. Decyzje, jakie podejmuje gracz, kształtują fabułę gry.


Na początku gracz wybiera imię oraz wygląd głównej postaci. Domyślne imię to Riley. „Riley” pracuje jako kelnerka w jednym z nowojorskich pubów. Pewnego wieczora do jej pubu przychodzi paczka przyjaciół celebrujących wieczór kawalerski jednego z nich. „Liam”, bo tak brzmi jego domyślne imię, okazuje się księciem niewielkiego królestwa. Świętuje wieczór kawalerski z grupą przyjaciół, gdyż wkrótce będzie musiał wybrać żonę spośród panien dworu. „Riley” i „Liam” zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Dostrzega to jeden z przyjaciół „Liama”, Maxwell, który następnie proponuje „Riley”, że będzie ją sponsorował jako kandydatkę na żonę dla księcia. „Riley” stawia wszystko na jedną kartę, rzuca dotychczasowe życie i udaje się w podróż do Kordonii.


Przed „Riley” długa i żmudna droga przekonania do siebie pary królewskiej oraz arystokracji dworskiej. Jako osoba z zewnątrz ma trudniejsze zadanie niż pozostałe panny, od urodzenia obyte z dworską etykietą. To, czy bohaterka zjedna sobie dwór i parę królewską, zależy od gracza i decyzji, jakie podejmie. Co więcej, „Liam” nie jest jedynym kandydatem na partnera „Riley”. W grze jako potencjalny wybranek serca pojawia się także najlepszy przyjaciel księcia, Drake, nieco gburowaty i wycofany, ale o dobrym, wrażliwym sercu, Hana Lee, jedna z panien dworskich, a także sam Maxwell. To od gracza zależy, z kim złączy się na końcu przygody. Niektóre zadania mają ustawiony licznik czasu. Gracz ma kilka sekund na udzielenie odpowiedzi lub reakcję. Dostępne są też wyjątkowe stroje oraz ekskluzywne sceny, jednakże należy za nie zapłacić diamentami. Te zaś zdobywa się codziennie (za cenę obejrzenia kilku reklam), po ukończeniu każdego epizodu oraz po wypełnieniu zadania (np. granie przez kilka dni z rzędu).


The Royal Romance doczekał się trzech części, a jego kontynuacją jest seria „The Royal Heir”. Jest niezwykle wciągająca, momentami zabawna, czasem wzruszająca. Przede wszystkim jest też świetną rozrywką.