Dlaczego gracze kupują skórki w grach?

Elementy dekoracyjne, które w żaden sposób nie wpływają na nasze umiejętności w czasie rozgrywki, to dziś najpopularniejszy sposób na zarabianie w grach. Aby gra była w pełni darmowa, ale dalej przynosiła zyski, twórcy muszą znaleźć sposób na zachęcenie graczy do zakupu czegoś wirtualnego, tworzą więc oryginalne przedmioty, które mogą mieć tylko opłacający je gracze, ale jednocześnie nikogo nie faworyzują.

Skórki to przedmioty kolekcjonerskie


Każdy z nas ma coś, co chętnie zacząłby kolekcjonować. Może tego nie robimy, bo szkoda nam na to pieniędzy albo nie mamy jak tego przechowywać, ale część z nas ulega pokusie i tworzy swoje małe kolekcje. Podobnie jest z graczami. Mimo że zbierane przez nie przedmioty są tylko i wyłącznie wirtualne, to nie oznacza to, że nie mają dla nich żadnej wartości. W zasadzie jest wręcz przeciwnie, wielu z nas bardziej ceni sobie posiadanie wirtualnych przedmiotów kolekcjonerskich w grach, ponieważ łączą się one z naszym hobby i pozwalają nam się lepiej poczuć podczas gry. Posiadanie ich to swego rodzaju wyróżnienie.

Skórki mogą mieć realną wartość na rynku wtórnym


Rynek wtórny skórek jest przeważnie ciężki do znalezienia. To dlatego, że dziś w większości przypadków skórki są powiązane z kontem i nie możemy ich od niego po prostu odłączyć. Dlatego pozostaje nam sprzedawanie całego konta. Jest to jak najbardziej wykonalne, ale nie wszystkie platformy sprzedażowe pozwalają swoim użytkownikom na wystawianie tego typu przedmiotów. Nie zmienia to jednak faktu, że pieniądze mogą być z tego ogromne. Rzadkie i kolekcjonerskie skórki dla wielu osób są raczej inwestycją, niż kupowaniem wirtualnych przedmiotów dla samego posiadanie ich i cieszenia się nimi.

Skórki pokazują innym graczom nasze zaangażowanie


Skórki to rzadkie przedmioty, które przeważnie musimy kupić albo spędzić na ich zdobywaniu długie godziny w grze. Posiadając je, pokazujemy innym graczom, że bierzemy grę na poważnie i chcemy się w nią porządnie zaangażować. Widząc kogoś, kto posiada rzadki skin, możemy spokojnie powiedzieć, że jest to prawdziwy fan gry, który stara się być coraz lepszy i zależy mu na wspinaniu się po drabinie sukcesu. Często takie skórki są dość drogie i musimy długo na nie pracować, ale posiadanie ich jest swego rodzaju sukcesem i wyróżnieniem na tle innych graczy, którzy mogą o nich tylko pomarzyć, szczególnie jeśli były limitowane.

1 thought on “Dlaczego gracze kupują skórki w grach?

  1. Skórki to fajny element kolekcjonerski, więc jeśli kogoś stać, to dlaczego nie? Nie mam nic przeciwko.

Comments are closed.