Assasin’s Creed Valhalla – Świt Ragnaroku doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Poznaj datę premiery i liczne szczegóły!

Assasin’s Creed cieszy się ogromną popularnością, a fani nie mogą doczekać się trzeciego rozszerzenia. DLC zapowiada się rewelacyjnie. Nowe umiejętności, bronie oraz lokacje zostaną udostępnione graczom już 10 marca 2022 roku.

Nieustannie rozbudowywana zawartość

Chociaż Ubisoft często jest krytykowany za słabą komunikację z graczami, to jednego nie można mu odmówić. Firma nieustannie pracuje nad swoimi projektami i daje fanom dokładnie to, czego oczekują. Rozwój Assasin’s Creed Valhalla nie zwalnia nawet na moment, a ogłoszenie trzeciego DLC tylko podgrzewa atmosferę.

Nadciąga koniec świata – Ragnarok

W najnowszym dodatku Ubisoft postanowił zerwać z realizmem historii i zaprezentować coś wyjątkowego. Jest to ukłon w kierunku graczy zafascynowanych nordycką mitologią. Trzecie DLC do Assasin’s Creed Valhalla skupiać się będzie na Ragnaroku będącym, według mitologii nordyckiej, końcem świata.

Świt Ragnaroku pozwoli graczom ponownie wcielić się w Odyna, boga wojny i mądrości. Fabuła prowadzi ku ostatecznej konfrontacji z Surtrem. Wcześniej jednak na gracza czeka jeszcze ważniejsze zadanie. Mowa tu o podjęciu heroicznej próby uratowania syna Odyna, Baldura.

Do dyspozycji graczy oddana zostanie zupełnie nowa lokacja. Gracze znający nordycką mitologię zapewne już się domyślają, że będzie to Svartalheim – kraina krasnoludów. A to dopiero początek historii.

Świt Ragnaroku wprowadzi do świata AC wiele nowości

Bohater będący największym z bogów powinien być wyjątkowy, aby gracz był w stanie odczuć jego potęgę. Dlatego nowe DLC wprowadza do gry boskie zdolności, które potrafią zachwycić. Wśród nich będą takie umiejętności jak chociażby przemiana w kruka umożliwiająca dokonywanie widowiskowych zabójstw z powietrza, wskrzeszanie poległych wrogów, aby wspierali gracza w walce, pokrycie broni lodem czy zmiana skóry w gorącą lawę. A to tylko początek listy!

Wśród zmian wprowadzonych wraz z dodatkiem Świt Ragnaroku znajdą się również zupełnie nowe rodzaje uzbrojenia oraz przeciwnicy. Odyn będzie zmuszony stanąć do walki z lodowymi gigantami z Jotunheimu czy ognistymi bestiami z Muspelheimu. Zapowiada się epicka przygoda!