Premiery gier w pierwszej połowie 2022 roku. Lista 7 najciekawszych tytułów na PC

Pierwsze miesiące 2022 roku zapowiadają się niezwykle ciekawie dla fanów gier komputerowych. Poniżej znajduje się lista najciekawszych tytułów, które budzą wielkie emocje!

Daty premier w dobie pandemii koronawirusa

Ze względu na sytuację globalną wielu wytwórców, w tym także deweloperów gier, zmaga się z trudnymi chwilami. Konieczność zmiany formatu pracy oraz dostosowanie się do nowej rzeczywistości często przekłada się na wyniki pracy. Oznacza to przesuwanie dat premier oraz mniejsze lub większe poślizgi. Na szczęście dni wydania niektórych tytułów zostały już potwierdzone. Poniżej znajduje się lista 7 najciekawszych tytułów.

Total War: Warhammer III (17 lutego)

Kolejna odsłona wciągającej strategii fantasy. Chociaż sama mechanika nie ulegnie wielkim zmianom, to rozgrywka zostanie wzbogacona o dwie nowe strony konfliktu: Kislev oraz Kataj. Rozgrywka podzielona będzie na dwa etapy. W pierwszej fazie gracz będzie zarządzać królestwem, rozwijać różnorodne technologie, dbać o miasta i osady, a także przemieszczać armie. Drugą fazą są prowadzone bitwy (o ile dojdzie do starcia). Ta część rozgrywki Total War: Warhammer III odbędzie się na trójwymiarowej mapie w czasie rzeczywistym. Wymaga to od gracza doskonałych zdolności strategicznych i zdolności szybkiego podejmowania decyzji!

Horizon: Forbidden West (18 lutego)

Kontynuacja porywającego tytułu od Guerilla Games. Historia przedstawiona w Horizon: Forbidden West będzie kontynuacją przygód porywczej Aloy znanej z pierwszej części. Dziewczyna musi przetrwać w pięknym i niebezpiecznym świecie, gdzie śmiercionośne maszyny zastąpiły ziemską faunę. Znane wątki zostaną opowiedziane w całości, a do dyspozycji gracza zostanie oddanych wiele nowości obejmujących szerszy wachlarz umiejętności, gadżetów, broni, a także zdecydowanie większy świat. Podwodne obszary zapowiadają się zachwycająco!

Destiny 2: Witch Queen (22 lutego)

Największe i najgłośniejsze rozszerzenie gry w historii studia Bungie. Tak twierdzą producenci. Witch Queen ma być początkiem wieloletnich zmian, które będą kształtować dalszy rozwój fabuły. Ale rozszerzenie nie jest jedynie dodatkiem fabularnym. Jest to też uzupełnienie świata o zupełnie nowy obszar, bronie, przeciwników oraz całkowicie przebudowany system rzemiosła.

Elden Ring (25 lutego)

Najgłośniejsza premiera 2022 roku. Tytuł, który ma szansę zyskać miano gry roku. Elden Ring powstaje pod przywództwem Hidetaka Miyazakiego, a studio From Software nawiązało współpracę z Georgem R. R. Martinem, autorem bestsellerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia (to właśnie na jej podstawie powstał serial Gra o Tron). Elden Ring pozwala sterować bohaterem kierowanym z perspektywy trzeciej osoby. Wspaniale zapowiadający się tytuł RPG charakteryzuje się ogromnym poziomem trudności, epickimi starciami z bossami, otwartym światem, nieliniową fabułą oraz porywającą historią.

Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaroku (10 marca)

Potężny i niecierpliwie wyczekiwany przez fanów dodatek do najpopularniejszej gry Ubisoftu. Zupełnie nowa historia ukaże świat mitów nordyckich, a gracze będą mogli poznać losy Odyna walczącego o życie swojego syna, Baldura. Rozgrywka zostanie wzbogacona nie tylko o nowe obszary i historie, ale również o cały arsenał broni, wyposażenia oraz Boskich Umiejętności (jak chociażby zdolność przemiany w kruka).

Tiny Tina’s Wonderlands (25 marca)

Ciekawie zapowiadająca się gra przenosząca gracza do fantastycznego świata rodem z klasycznych RPG w stylu D&D. Jest to tytuł powstały na bazie serii Borderlands i po raz pierwszy w historii serii gracze będą mieli możliwość stworzenia swojego awatara. Rozbudowany kreator pozwoli określić płeć, wygląd oraz klasę postaci. W czasie rozgrywki nie zabraknie futurystycznej broni, magicznych zaklęć oraz zrobionych z rozmachem i interesujących zdolności. Tiny Tina’s Wonderland tak jak pozostałe gry serii oferować będzie system kooperacji.

LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów (5 kwietnia)

Tytuł pozwoli ponownie przeżyć niezwykłe historie znane z 9 części sagi Gwiezdnych Wojen. Produkcja, tak jak pozostałe gry z serii LEGO, utrzymane będą w lekkiej i humorystycznej formie, która z pewnością przysporzy wiele śmiechu i wciągnie na długie godziny. Na graczy czekają także miłe niespodzianki, a świetna oprawa graficzna to najmniejsza z nich. W grze LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów wprowadzony został system klas postaci. Każda z nich posiadać będzie charakterystyczne dla siebie umiejętności, które będzie rozwijać w trakcie rozgrywki. Z kolei przebudowany system walki pozwoli tworzyć niesamowite kombinacje ataków oraz precyzyjnych strzałów. Przyjemnie zapowiada się również tryb swobodnej rozgrywki umożliwiający eksplorację całej galaktyki jedną z aż 300 postaci znanych z Gwiezdnych Wojen.

1 thought on “Premiery gier w pierwszej połowie 2022 roku. Lista 7 najciekawszych tytułów na PC

  1. Nie ma nudy! Zacieram ręce na przetestowanie gry LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów, oraz Destiny 2: Witch Queen

Comments are closed.