Co kupić na prezent dla gracza?

O prezentach mikołajkowych czy świątecznych warto pomyśleć z wyprzedzeniem, co pozwala nie tylko kupić odpowiednią rzecz, ale również uzyskać realne oszczędności. Co może być zatem idealnym prezentem dla gracza? Kilka pomysłów znajdziesz w niniejszym artykule.

Mysz gamingowa

Najprostszym pomysłem na prezent dla gracza jest myszka gamingowa, której parametry zdecydowanie przewyższają zwykłe, biurowe myszki. Co więcej, mysz gamingowa posiada również dodatkowe przyciski, które nie tylko zwiększają komfort rozgrywki, ale także ułatwiają wykonywanie niektórych akcji, czy pozwalają szybciej reagować na działania przeciwników. Najlepsza myszka gamingowa posiada również odpowiednią rozdzielczość, co przekłada się na szybkość reakcji. Najniższa zalecana wartość to w tym przypadku 1800 DPI. Mysz dla graczy posiada również optymalnie dopracowany kształt, co sprawia, że idealnie pasuje do dłoni. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które grają w gry przez wiele godzin, ponieważ ogranicza to ryzyko wystąpienia bólu nadgarstka, czy nawet kontuzji. Myszka gamingowa w odróżnieniu od zwykłych kontrolerów wykonana jest także ze znacznie lepszych materiałów, co sprawia, że posłuży ona przez wiele lat, nawet przy regularnym korzystaniu. Myszki gamingowe posiadają również dodatkową powłokę antypoślizgową, co zapewnia odpowiednią przyczepność, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Kierownica do gier

Ciekawym pomysłem na prezent dla gracza może być również kierownica do gier, która sprawdzi się idealnie w przypadku miłośników gier wyścigowych. Ułatwia bowiem sterowanie cyfrowym autem, co pozwala uzyskać znacznie większe możliwości. Kierownice do gier wyglądają praktycznie tak samo, jak kierownice, które stanowią wyposażenie prawdziwych aut osobowych. Kierownica posiada również łopatki do zmiany biegów, a także przyciski funkcyjne, które można skonfigurować według własnych potrzeb. W zależności od modelu może posiadać również pedał gazu oraz hamulca, co sprawia, że korzystanie z niej odzwierciedla prowadzenie prawdziwego auta. W sprzedaży znajdują się różne modele kierownic, co sprawia, że może to być zarówno prezent dla dziecka, jak i dla profesjonalnego gracza, dla którego liczą się przede wszystkim osiągi.

Xbox Game Pass

Zastanawiasz się nad tym, co będzie najlepszym prezentem dla gracza? Wykup dla niego subskrypcję Xbox Game Pass, która jest dostępna pod hasłem Play Xbox. W efekcie obdarowana osoba uzyska dostęp do biblioteki liczącej ponad 100 różnego rodzaju gier. Jest to usługa subskrypcyjna, która działa dokładnie na tej samej zasadzie co Netflix czy TIDAL, a korzystać z niej mogą zarówno użytkownicy Xboxów, jak i gracze PC. Xbox Game Pass gwarantuje nielimitowany dostęp do gier Xbox Game Studios oraz tytułów na wyłączność w dniu ich premiery. W efekcie można cieszyć się rozgrywką w Forza Horizon, czy Red Ded Redemption 2. W tym miejscu warto podkreślić, że oferta Xbox Game Pass obejmuje zarówno, gry które są dostępne w bibliotece przez cały czas, jak i te, które pojawiają się tam na określony czas. Dzięki posiadaniu subskrypcji można również otrzymywać zniżki na zakup gier na własność, czy dokupić różnego rodzaju dodatki.

Szukając pomysłu na prezent dla gracza można rozważyć zarówno zakup profesjonalnych akcesoriów komputerowych, jak i subskrypcji pozwalających uzyskać obdarowanemu dostęp do najnowszych gier. Ostateczny wybór powinien uwzględniać potrzeby osoby, która ma otrzymać prezent, a także mieścić się w określonym budżecie.

Przeczytaj również