World of tanks – KV-1

Czołg, który dla początkującego gracza, jest czołgiem idealnym do nauki, dlaczego? Ponieważ bardzo dużo wybacza błędów, sporo pocisków odbija (rykoszetuje), ma niezłe działo jak i pancerz. Jak na V triery to czołg, który jest dość popularny, a sam muszę przyznać, że gra mi się nim bardzo dobrze i robię spore wyniki na bitwie. Przejdźmy do opisu parametrów:

Pancerz kadłuba to 75mm z przodu, boki również mają 75mm to już pokazuje potencjał tego czołgu. Większość pojazdów boki ma bardziej miękkie od przodu, a ten pojazd może się pochwalić taką samą grubością pancerza. Tył tego czołgu posiada 70mm.

Pancerz wieży 110mm tak naprawdę z każdej strony (przód, bok, tył) i to właśnie ta wieża przede wszystkim bardzo dużo odbija, dlatego granie na wieże jest tutaj bardzo wskazane. Wychylanie się zza górek, zasypów daje długą wytrzymałość.

Jak na czołg ciężki nie grzeszy on prędkością. Silnik to zaledwie 500KM. Prędkość maksymalna jaką osiąga ten czołg to 34km/h. Wytrzymałość czyli poziom hp = 640.

Działo to jest sprawa indywidualna, ale mamy do wyboru tak naprawdę cztery lufy, ja polecałbym tylko dwie na które warto zwrócić uwagę:

*85 mm F-30 jest to działo, które posiada dość szybkie przeładowanie po potrafimy wystrzelić 12 pocisków na minutę, a każdy pocisk to średnio jakieś 150 punktów obrażeń co daje nam mniej więcej 1920 uszkodzeń na minutę. Pociski przeciwpancerne posiadają penetrację 120mm, pociski podkalibrowe 161mm, a pociski odłamkowo-burzące 43mm. Rozrzut wynosi 0, 42 na 100m.

*122 mm U-11 jest to dzialo tak zwane Troll, ponieważ zadaje bardzo duże obrażenia, dość często potrafi zdjąć gracza na jeden strzał z pola bitwy, ale za tym idzie wolniejsze przeładowanie i większy rozrzut podczas strzału. Mnie się osobiście bardzo podoba właśnie ta opcja i na niej gram. Nie muszę się martwić czy przebije czołg z wyższego poziomu, bo zawsze coś wejdzie. Szybkostrzelność 5, 26 nabojów na minutę, ale daje nam to 2368 uszkodzeń na minutę. Grając tą lufą, trzeba mieć na uwadze, żeby grać w obstawie innych graczy, bo kiedy oddajemy strzał możemy się schować i spokojnie poczekać na przeładowanie, które trwa ok. 10s. Pociski odłamkowo-burzące posiadają 61mm penetracji, za to kumulacyjne 140mm. Średnie uszkodzenia przy tym gunie to jakieś 350 damage.

Warto dodać też że gałąź radziecka, do której należy ten czołg jest bardzo przyjemna do grania i wielu graczy wybiera je na początek. Myślę, że śmiało mogę polecić ten czołg każdemu graczowi, bo sprawia wiele frajdy. Jeśli załoga będzie wyszkolona na 100% wraz z kilkoma preferencjami, naprawdę cud, miód, malina.